flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

Відповідальні особи для надання допомоги маломобільним групам населення під час перебування у Заводському районному суді м. Миколаєва

Відповідальними особами, які надають маломобільним групам населення, у тому числі особам з інвалідністю, кваліфіковану допомогу під час їх перебування в Заводському районному суді м. Миколаєва – заступник керівника апарату Заводського районного суду м. Миколаєва Свєтликова Оксана Василівна та заступник керівника апарату Заводського районного суду м. Миколаєва Султанська Марія Андріївна.

Порядок

щодо спілкування з особами з обмеженими фізичними можливостями, іншими маломобільними групами населення під час відвідування Заводського районного суду м. Миколаєва

При зверненні до суду осіб з обмеженими фізичними можливостями, інших маломобільних груп населення:

  1. Правила поводження з людьми в яких є труднощі в мові:

 

  1. Правила поводження з людьми з обмеженою рухливістю:

Пам'ятайте, що, як правило, у людей, що мають труднощі при пересуванні, немає проблем із зором, слухом і розумінням.

 

  1. Правила поводження з людьми з поганим зором і з незрячими:

 

  1. Правила поводження з людьми з вадами слуху:

Існує кілька типів і ступенів глухоти. Відповідно, існує багато способів спілкування з людьми, які погано чують. Якщо ви не знаєте, якому віддати перевагу, запитайте у них. Деякі люди можуть чути. Але сприймають окремі звуки неправильно. У цьому випадку говоріть голосно і чітко. Деколи знадобиться лише знизити висоту голосу, тому що людина втратила здатність сприймати високі частоти.

Не всі люди, які погано чують, можуть читати по губах. Вам найкраще запитати про це при першій зустрічі. Якщо ваш співрозмовник володіє цією навичкою, потрібно дотримуватися кількох важливих правил:

 

  1. Правила поводження з людьми з затримкою розумового розвитку:

Ставтесь до людей як до особистостей, відповідальних дорослих, і не робіть висновків, що вони нічого не можуть робити.

Будьте терплячими та будьте готові пояснити інформацію більш, ніж один раз.

Намагайтесь не використовувати складних речень.

Пам’ятайте, що деякі люди з затримкою розумового розвитку віддають перевагу дотриманню певних правил чи порядку. Наприклад, люди з аутизмом.

Звертайтеся напряму до людини; Якщо це необхідно, використовуйте ілюстрації та фотографії для підтримання Вашо думки; Висловлюйтеся чітко і по справі; Намагайтеся не використовувати кліше та ідіом, якщо Ви не впевнені, що людина їх знає та зможе зрозуміти; Спілкуючись з людьми із затримкою розвитку, порушуйте ті ж самі теми, які Ви обговорюєте з іншими людьми. 

 

  1. Правила поводження з людьми з порушенням психіки:

Психічні порушення - не те саме, що проблеми в розвитку. Люди з психічними проблемами переживають емоційні розлади, що ускладнюють їхнє життя. У них свій особливий і мінливий погляд на світ.

 

Доступність будівлі Заводського районного суду м. Миколаєвадля маломобільних груп населення