flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Історична довідка

Точної дати утворення Заводського районного суду м. Миколаєва на даний час невідомо, відсутні будь-які фотодокументи приміщення суду. Але з архівних документів видно, що суд працював з 1948 року та називався народний суд Першого та Другого участку Заводського району м. Миколаєва та був розташований у приміщені за адресою провулок Корабелів, 3 в м. Миколаєві. За цією адресою зараз знаходиться юридична консультація Заводського району м. Миколаєва.

Першими суддями буди: Галімова, Агарков, народні засідателі: Смикодуб, Левченко, Холодкова, секретарями суду були Ткаченко, Авілкіна.

Приміщення Заводського районного суду м. Миколаєва, в якому він розташований, було побудовано в 1980 році та знаходиться за адресою: м. Миколаїв, вул. Радісна, 3.

До 1993 року суд називався «Заводський районний народний суд м. Миколаєва», з 1993 року – діє як Заводський районний суд м. Миколаєва.

З квітня 1990 по грудень 2013 року головою суду був Рудяк Олександр Сергійович.

Значну частину свого життя присвятили служінню Феміді:

Белякова Валентина Іванівна.

Відповідно до Наказу № 7 від 14 травня 1955 року Белякова Валентина Іванівна призначена на посаду діловоду народного суду другого участку Заводського району м. Миколаєва.

Відповідно до наказу № 21-О від 24.12.1974 року переведена на посаду судового виконавця Заводського районного народного суду м. Миколаєва.

Відповідно до наказу № 29-Л від 06.03.1987 року призначена старшим судовим виконавцем Заводського районного народного суду м. Миколаєва.

Відповідно до Наказу № 321-Л від 20.12.1996 р. звільнена із займаної посади у зв'язку з досягненням граничного віку проходження державної служби, відповідно до п.3 ст.30 Закону України «Про державну службу».

Відповідно до Наказу № 36-С від 01.04.2011 року прийнята на посаду прибиральниці, де працює по теперішній час.

З 01 січня 2011 року відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07 липня 2010 року Заводський районний суд м. Миколаєва перейшов на реєстрацію справ, заяв, документів у суді та автоматизований розподіл справ засобами автоматизованої системи документообігу суду.

На сьогоднішній день Заводський районний суд м. Миколаєва розглядає цивільні, кримінальні, адміністративні справи та справи про адміністративні правопорушення в порядку перших інстанцій.

На даний час у Заводському районному суді м. Миколаєва згідно штатного розпису 13 посад суддів, з яких 2 адміністративні посади - голова суду – Щербина Сергій Вікторович та заступник голови суду Боброва Ірина Вячеславівна – та 43 посади працівників апарату суду.

В своїй роботі судді, працівники апарату суду керуються Конституцією України, Законом України «Про судоустрій і статус суддів», «Інструкцією з діловодства в місцевому загальному суді» та іншими нормативно-правовими актами